regaty 3 marszałków 2013 - OPTIMIST

zawiadomienie o regatach:LINK
zgłoszenie do regat:LINK

Pierwsze regaty klasy Optimist organizowane przez UKS TOLKMICKO za nami. Rozegrano 5 wyścigów w grupie starszej i 3 wyścigi w grupie młodszej. Warunki do ścigania były bardzo wymagające: duży zafalowany akwen i wiatr wiejący nawet do7-8m/s. Nie było jednak żadnych wywrotek! Do tego krótka linia start-meta i trasa o długości 800 metrów sprawiała, że zawodnicy pływali w tłoku. Każdy błąd taktyczny czy techniczny sprawiał, że można było stracić sporo pozycji.

Rosjanie nie zawiedli – przyjechali czołowi zawodnicy z Obwodu Kaliningradzkiego i zajęli wysokie pozycje. Ze strony UKS TOLKMICKO dla wszystkich żeglarzy były to pierwsze regaty. Na szczególne wyróżnienie zasługują Karolina Depka i Sylwek Sosnowski, którzy startując w takiej trudnej stawce zajęli kolejno piąte i siódme miejsce. Agnieszka Sawczenko nieźle zaczęła, później niestety straciła swój dobry rytm a tym samym szanse na dobry wynik końcowy. W grupie młodszej na uwagę zasługuje Wiktor Kaczorowski, który po zaledwie kilku treningach w tak trudnych warunkach zajął medalowe miejsce
Ogólnie imprezę należy zaliczyć za udaną.


Dziękuję UMiG Tolkmicko za wsparcie w organizacji regat, panu Józefowi Zamojcin za osobiste zaangażowanie, Tomkowi Siekierko i Sławkowi Frajkpof, Andrzejowi Łąckiemu za pomoc na trasie regat, Lwu Aleksiejewiczowi za sprawne sędziowanie.

grupa starsza: chłopcy
1. Jurczenko Danił - Bałtijsk
2. Kowaliow Danił - Bałtijsk
3. Chodakow Władysław - Kaliningrad

grupa starsza - dziewczęta:
1. Dmitriewa Kristina - Bałtijsk
2. Depka Karolina - UKS TOLKMICKO
3. Podniebsnych Aleksandra - Bałtijsk

grupa młodsza - chłopcy
1. Koroliow Kirił - Jantarnyj
2. Szestiakow Stanisław - Bałtijsk
3. Wiktor Kaczorowski - UKS TOLKMICKO

grupa młodsza - dziewczęta
1. Tokarewa Ola

Gratulujemy!


Jerzy Sukow


pełne WYNIKI REGAT
LINK do artykułu w Dzienniku Elbląskim
link do artykułu na Portelu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz